Alışveriş Prosedürü

Sipariş Oluşturma

 

- Sitemizden alışveriş yapmak için öncelikle sipariş vermek istediğiniz ürünleri alışveriş sepetinize eklemeniz gerekir.

 

- Alışveriş sepetinin amacı, müşterinin seçtiği ürünleri hemen alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak rahat alışveriş yapma imkanı sağlamaktır.

 

- Alışveriş sepetine eklediğiniz ürünleri dilerseniz daha sonra sepetinizden çıkartabilir, miktarını ve ürün seçeneklerini değiştirebilirsiniz.

 

- Sepetinize eklemiş olduğunuz ürünlerin toplam tutarı sepet sayfanızda görünecektir. Ürün fiyatları ve tutar bilgilerine KDV dahildir.

 

 

 

Ödeme

 

- Sipariş listenizi oluşturduktan sonra alışverişinizi tamamlamak için Ödeme sayfalarını kullanabilirsiniz.

 

- Ödeme sayfalarında 1. Adım iletişim bilgileridir. Eğer sitemize daha önce üye olmuşsanız üye adı ve şifrenizle giriş yaparak üyelik bilgilerinizi kullanabilirsiniz. Yeni üye olacaksanız üye ol bağlantısını kullanarak üye olabilir, üye olduktan sonra alışverişinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Üye olmadan alışveriş yapmak istiyorsanız ziyaretçi kasası seçeneğiyle devam edebilirsiniz.

 

- 2. Adımda fatura adresi, 3. Adımda teslimat adresi bilgileriniz istenecektir. Üye iseniz, üyelik sırasında vermiş olduğunuz adresi dilerseniz bu aşamada değiştirebilirsiniz. Üye olmadan alışveriş yapmak istiyorsanız her siparişinizde bu bilgileri girmeniz gerekir.

 

- 4. Adımda ödeme metodunu seçerek alışverişinizi tamamlarsınız.

 

* PTT Kargo ile Kapıda Nakit Ödeme metodunu seçecekseniz kargo ücreti alışveriş tutarınıza ilave edilecektir. PTT Kargo ile Kapıda Ödeme seçeneğinde kargo ücreti ağırlık ve hacime bakılmaksızın Türkiye'nin her yerine 10,00 TL'dir.

* Aras Kargo ile Kapıda Nakit Ödeme metodunu seçecekseniz kargo ücreti alışveriş tutarınıza ilave edilecektir. Aras Kargo ile Kapıda Ödeme seçeneğinde kargo ücreti ağırlık ve hacime bakılmaksızın Türkiye'nin her yerine 10,00 TL'dir.

* Havale / EFT metodunu seçecekseniz belirtilen banka hesap numaralarından birine veya belirtilen PTT Posta Çeki hesabına toplam alışveriş tutarını göndermeniz gerekir. İnternet bankacılığı hizmetlerini kullanmak size büyük kolaylık sağlayacaktır.

* Mail Order metodunu seçecekseniz tarafımıza bildireceğiniz faks numarasına göndereceğimiz Mail Order formunu doldurarak bize geri fakslamanız gerekir.

* Kredi Kartı ile ödeme metodunu seçecekseniz uygun seçeneklerden bilgilerinizi girerek ödemeyi tamamlayabilirsiniz.

 

Güvenlik

 

- Sitemiz üzerinden kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerde 128 bit SSL şifreleme ve Yapı Kredi PosNet sanal pos uygulaması kullanılmaktadır. Söz konusu uygulama tüm dünyada güvenle uygulanır niteliktedir.

 

- Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu uygulamanın bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http:// biçiminde değil, https:// biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti yer almaktadır.

 

- Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, bankanın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir.

- Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine 128 bit SSL güvenliği ile şifreleyerek iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.

 

 

 

Gizlilik

 

- Sitemizin üye kayıt formunda istenilen bilgiler ( e-posta adresi, telefon, teslimat adresi ) hiçbir şekilde 3. şahıslara verilmez, site amaçları dışında kullanılmaz. Bu konuda Tahtakale Sanatsal Kırtasiye üyelerin bilgilerini gizli tutmayı kabul ve taahhüt eder.

 

 

 

Teslimat

- Sitemiz üzerinden yaptığınız alışverişlerde teslimat üç şekilde olmaktadır.
- Ödemenizi kredi kartı, havale ya da mail order yolu ile yaptıysanız ürünleriniz Aras Kargo ile adresinize gönderilir. Ağırlık ve hacime bakılmaksızın Türkiye'nin her yerine kargo ücreti 6,00 TL'dir. Kargo ücreti alışverişinizin sonunda sipariş tutarınıza ilave edilerek sizden tahsil edilecektir. Kargo ücretini bize ödemenizin sebebi; ürünlerinizin ağırlık ve hacmine göre kargo ücreti 6,00 TL'yi geçtiği durumlarda kargo firmasına daha fazla kargo ücreti ödememenizdir. Kargo ücreti 6,00 TL'yi geçerse aradaki fark bizim tarafımızdan kargo firmasına ödenir. Ayrıca sevdiklerinize hediye olarak göndereceğiniz alışverişlerde de kargo ücretini hediye göndereceğiniz kişiye ödetmek zorunda kalmazsınız.

- PTT Kargo ile Kapıda Ödeme yapacaksanız ürünleriniz PTT Kargo ile adresinize gönderilir. PTT Kargo ile Kapıda Ödeme seçeneğinde de ağırlık ve hacime bakılmaksızın Türkiye'nin her yerine kargo ücreti 10,00 TL'dir.

- Aras Kargo ile Kapıda Ödeme yapacaksanız ürünleriniz Aras Kargo ile adresinize gönderilir. Aras Kargo ile Kapıda Ödeme seçeneğinde ağırlık ve hacime bakılmaksızın Türkiye'nin her yerine kargo ücreti ve özel hizmet ücreti toplam 10,00 TL'dir.

 

 

- Aras kargo ile yapılan gönderilerde ürünlerinizi teslim alırken kargo yetkilisinin yanında açarak kontrol ediniz. Ezilmiş, kırılmış, hasar görmüş ürünleri almayınız. Kargo yetkilisine iade ederek bize bildiriniz. Bu durumda zarar gören ürünlerin yerine yenisi tarafımızdan tekrar gönderilecektir. PTT kargo ile yapılan gönderilerde ise dağıtıcı kişi mesuliyet almak istemeyebilir. Bu durumda siz kargoyu teslim alın ve herhangi bir üründe problem varsa bize bildirin.

 

- Ürünlerinizi kontrol etmeden teslim aldığınız takdirde kargo firmasının sorumluluğunu eksiksiz olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olacağınızı unutmayınız.

 

- Siparişleriniz ödeme işlemini tamamladığınız gün kargoya verilir. Stoklarda olmayan ürünler için temin süresi 1-3 iş günüdür. İthalat veya imalattan kaynaklanan problemler nedeniyle temin edilemeyen ürünler olursa, bu ürünler için ödediğiniz tutar size eksiksiz iade edilir.

 

 

Garanti ve İade Koşulları

 

- Sitemizde bulunan bütün ürünler ithalatçı ve imalatçı firmaların kalite güvencesi altındadır.

 

- Bozuk olduğunu düşündüğünüz veya kalitesini yetersiz gördüğünüz ürünleri teslim tarihinden sonra 1 hafta içerisinde bize iade edebilirsiniz. Bozuk ürünler kargo ücreti tarafımızdan karşılanmak üzere yenisi ile değiştirilecektir. Diğer iade işlemlerinde kargo ücreti müşteriye aittir.